Czym jest ekologiczna pielęgnacja skóry? Poznaj kosmetyki naturalne z Finlandii

Ciekawi Cię naturalna i organiczna pielęgnacja skóry? Oto przewodnik po tym, co oznacza eko i naturalność, jeśli chodzi o makijaż, urodę i higienę. Organiczne produkty kosmetyczne — kosmetyki naturalne — przestały być czymś, co mieści się na półce ze zdrową żywnością, a w ostatnich latach zajmują więcej miejsca w łazienkach, podobnie jak żywność ekologiczna coraz częściej pojawia się na stole w jadalni. Fakt, że żywność jest uprawiana ekologicznie, oznacza, że jest uprawiana bez chemicznych pestycydów i nawozów, a zatem zawiera mniej nienaturalnych toksyn niż żywność uprawiana konwencjonalnymi metodami. Jednak co to znaczy, że krem do twarzy, szminka czy szampon są kosmetykami naturalnymi?

Niewiele rzeczy jest w 100% organiczne

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że niewiele kosmetyków jest w 100% naturalnych. Może to brzmieć jak fałszywy marketing, ale nie jest to tak dziwne, ponieważ coś może być organiczne tylko wtedy, gdy można to uprawiać. Poza niektórymi olejkami i maściami rzadko zdarza się, aby kosmetyk składał się wyłącznie ze składników pochodzących z królestwa roślin. W kosmetykach naturalnych marki HOHDE staramy się wycisnąć jak najwięcej z natury i zaoferować to, co z niej najlepsze!

Pielęgnacja skóry — kosmetyki naturalne do twarzy

Składniki organiczne w naturalnych kosmetykach do twarzy marki HOHDE są pochodzenia roślinnego i zostały wyhodowane metodami ekologicznymi. Awokado, płatki owsiane, nagietek i eukaliptus to przykłady składników organicznych. Kiedy mówimy o naturalnej pielęgnacji skóry, mamy na myśli produkty, które często zawierają składniki organiczne, ale także inne składniki, które występują w naturze — na przykład minerały lub coś tak oczywistego, jak woda. Nasze produkty zazwyczaj zawierają niewiele lub nie zawierają składników syntetycznych.

Kosmetyki naturalne — poznaj sklep HOHDE

Czy to oznacza, że wszystkie składniki pochodzenia roślinnego w produkcie ekologicznym są po prostu ekologiczne? Nie, niekoniecznie — szczególnie komercyjnych marek. W przeciwieństwie do żywności ekologicznej nie ma żadnych zasad dotyczących urody i higieny. Na butelce można napisać, że krem pod prysznic jest ekologiczny, a nikt nie sprawdza jego zawartości. Dlatego możesz mieć na półce w łazience produkty ekologiczne, które nie zawierają ani jednego certyfikowanego składnika organicznego. To samo dotyczy produktów sprzedawanych jako naturalne. Nasze kosmetyki naturalne są jednak sprawdzone, poddane testom, a do tego dokładamy wszelkich starań, żeby natury było w nich jak najwięcej.

Czy ekologiczna pielęgnacja i makijaż są lepsze dla skóry?

Czy ekologiczna i naturalna pielęgnacja skóry jest dla Ciebie automatycznie lepsza niż inne produkty? Wiele produktów ekologicznych nie zawiera składników syntetycznych, ale jednak niektóre z nich są nadal dalekie od najlepszych dla środowiska. Jeśli chodzi o wpływ syntetycznych składników na organizm, niektóre są całkowicie nieszkodliwe, podczas gdy inne okazały się szkodliwe dla zdrowia w dużych stężeniach. Nasze produkty, takie jak kosmetyki naturalne do włosów, do skóry, cery i różne produkty dla mężczyzn i dzieci wytwarzane są z troską o środowisko i Twoje ciało, by zaoferować Ci to, co najlepsze z natury.

Kosmetyki naturalne również dla mężczyzn

Zainteresowanie ekologiczną pielęgnacją skóry i naturalnymi kosmetykami rośnie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, ponieważ konsumenci są bardziej świadomi rodzajów produktów, które kupują i używają. Jesteśmy też lepsi w wyszukiwaniu informacji, czytaniu o nich i dokonywaniu świadomych wyborów. Sprawdź nasze kosmetyki naturalne i przekonaj się na własnej skórze, że warto!

Wpływ na środowisko i dobre samopoczucie — to dają kosmetyki naturalne

Kiedy zaczynasz myśleć więcej o wpływie na zdrowie, środowisko i skórę, wybór ekologicznej pielęgnacji i naturalnych kosmetyków do skóry i włosów staje się dość łatwy. Pozytywną konsekwencją cyfryzacji i globalizacji jest to, że łatwiej jest pozyskiwać informacje i że nie kierujemy się już starymi rekomendacjami, które były bardziej jednostronne, a przede wszystkim stawiały na komercyjne produkty. Perspektywa zdrowotna stała się dziś znacznie bardziej rozpowszechniona w społeczeństwie. Widzimy, jak ludzie wykorzystują jogę, chiropraktykę, zdrową żywność jako lekarstwo i masaż limfatyczny dla swojego zdrowia. Mamy dziś inny klimat niż wcześniej, z większym naciskiem na zdrowie i styl życia. Szczególnie dla kobiet, które konsumują tak dużo kosmetyków, ważne jest dokonywanie zdrowych i zrównoważonych wyborów zarówno dla siebie, dla środowiska, jak i dla swoich rodzin.

Co to jest ekologiczna pielęgnacja skóry?

Krótko mówiąc, ekologiczna pielęgnacja skóry to naturalna pielęgnacja skóry, która zawiera w swoim spisie kosmetyki naturalne — organiczne składniki, ale nie ma przepisu, jak duża część produktu musi być ekologiczna, aby można go było tak nazwać. Najważniejszą rzeczą jest to, że jako producent jesteśmy przejrzyści w sposobie definiowania swojej etykiety i korzystania z różnych rodzajów certyfikatów — a nasza marka HOHDE jest naturalna i bezpieczna.

Rosnące zainteresowanie kosmetykami naturalnymi — HOHDE — sprawdź nasze produkty!

Zainteresowanie naturalnymi kosmetykami i ekologiczną pielęgnacją skóry będzie nadal rosło, ponieważ coraz więcej osób się tym interesuje. Obecnie konsumenci mają większą świadomość, rozumieją, w jaki sposób konsumowane i używane produkty mogą wpływać zarówno na nasze zdrowie, jak i na środowisko. Coraz więcej ludzi przechodzi na naturalne kosmetyki i rozumie, jak potężna jest natura. To, że produkty ekologiczne w końcu zaczynają przyciągać uwagę, na jaką zasługują, wydaje się nam absolutnie fantastyczne!