Dlaczego warto przestawić się na kosmetyki naturalne?

Istnieje wiele powodów, aby przestawić się z tradycyjnych kosmetyków na kosmetyki naturalne. Na przykład kobiety są często bardziej zaniepokojone substancjami zawartymi w ich produktach kosmetycznych podczas ciąży. Może też dlatego, że chcesz po prostu żyć zdrowiej i w końcu zaczynasz szukać kosmetyków naturalnych i ich właściwości? Poniżej znajdziesz powody, dla których warto przejść na kosmetyki naturalne bez chemii.

Korzyści dla skóry, jakie daje używanie naturalnych kosmetyków

W certyfikowanych kosmetykach naturalnych stosowane są wyłącznie składniki naturalne. Bogate w cenne oleje roślinne odżywiają i regenerują skórę. Włosy i skóra wracają do naturalnej równowagi, a do tego są lepsze dla środowiska. Naturalne produkty kosmetyczne znacznie częściej wykorzystują opakowania przyjazne dla środowiska. Produkcja jest zrównoważona, istnieją uczciwe warunki pracy, a testy na zwierzętach są zabronione.

Decyzja o przejściu na kosmetyki naturalne

Jeśli zdecydowałeś się przejść z tradycyjnych kosmetyków na kosmetyki naturalne, dobrym pierwszym krokiem jest dokładne przyjrzenie się swojej łazience. Wszystkie produkty, które nie są kosmetykami naturalnymi, zużyj ostatni raz do końca lub użyj ich w inny sposób, np. do sprzątania. Nie musisz wyrzucać wszystkiego. Szczególnie produktów, które lubisz używać. Wiele osób jest bardzo dogmatycznych i natychmiast wszystko wyrzuca. Jednak nie zawsze jest to idealne, bo z jednej strony nie jest to dobre dla środowiska — wyrzucanie całych lub w połowie pełnych produktów, z drugiej strony cierpi na tym również portfel. Decydujące jest to, że wszystkie konwencjonalne produkty są stopniowo zastępowane naturalnymi odpowiednikami kosmetyków, takich jak na przykład marki HOHDE.

Efekt naturalnej pielęgnacji — kosmetyki naturalne i ich wprowadzenie do codziennej pielęgnacji

Ponieważ kosmetyki naturalne zawierają inne składniki aktywne, organizm potrzebuje trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić — skóra potrzebuje około czterech tygodni na odnowę. Zwłaszcza w okresie konwersji może to prowadzić do zanieczyszczeń, drobnych wyprysków lub zaczerwienienia. Jednak nie panikuj, to normalne. Ponadto skóra może być bardziej sucha. Często wynika to z faktu, że wszystkie składniki są całkowicie wchłaniane przez niektóre naturalne produkty kosmetyczne i dlatego nie pozostawiają żadnych pozostałości na skórze. Zastępując tradycyjne produkty, nie rób tego wszystkiego na raz. Organizmowi łatwiej się przyzwyczaić robiąc to stopniowo. Przejście na naturalne kosmetyki powinno odbywać się na jednym obszarze ciała na raz, a nie na całym ciele od razu.

Dopasowanie do włosów — kosmetyki naturalne do włosów

W przypadku włosów przejście na kosmetyki naturalne trwa nieco dłużej niż w przypadku skóry, ponieważ wypłukanie wszystkich silikonów i składników syntetycznych zajmuje tylko chwilę. Ponownie, podczas przejścia może wystąpić suchość lub szybsze ponowne natłuszczanie włosów. Jest to normalne i mija z czasem. To nie jest znak, że kosmetyk naturalny nie działa. Gdy włosy przyzwyczają się do nowych składników, promieniują jak nigdy dotąd.

Pielęgnacja skóry dojrzałej i starzejącej się kosmetykami naturalnymi

Starzenie się skóry jest indywidualne, ale zaczyna się już w wieku poniżej 30 lat. Dlatego warto zacząć od pielęgnacji skóry kosmetykami naturalnymi, która z czasem zapobiega starzeniu. Pierwsze związane z wiekiem zmiany skórne to zwykle zbyt mała wilgotność i zmarszczki na czole oraz wokół ust i oczu — sprawdź nasze naturalne kosmetyki ujędrniające do skóry od HOHDE kosmetyki naturalne sklep. Ponadto skóra w niektórych miejscach może stać się luźniejsza. Przedwczesne starzenie się skóry spowodowane jest m.in. promieniowaniem UV, złą dietą, niezdrowym stylem życia i zaniedbaniem pielęgnacji skóry.

Jaką rolę odgrywają kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji?

Zadaniem kosmetyków naturalnych jest nawilżenie, odżywienie i ochrona skóry za pomocą emolientów i odmładzających olejków roślinnych oraz skutecznych ekstraktów roślinnych, co sprawia, że zmiany, jakie przynosi wiek, nie są tak wyraźnie widoczne. Naturalne i odżywcze surowce naturalnych kosmetyków, wzmacniające własną ochronę skóry i równowagę między dobrymi mikrobami skóry, dzięki czemu mogą opóźnić starzenie się jej.

Dbaj o swoją skórę w każdym wieku z naturalnymi kosmetykami

Dbając o starzejącą się skórę, należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę rodzaj skóry i do niej dobierać naturalne produkty do pielęgnacji skóry. Dobrą podstawową zasadą jest to, że wraz z wiekiem możesz stopniowo przestawiać się na produkty bardziej nawilżające i odmładzające. Naturalne produkty kosmetyczne przeznaczone do cery starzejącej się skutecznie odżywiają i chronią skórę. Ponadto mają działanie zapobiegające i naprawiają oddziaływanie wolnych rodników oraz aktywują produkcję kolagenu i krążenia krwi na poziomie mikro. Nowoczesne kosmetyki naturalne HOHDE to bardzo skuteczne preparaty w postaci kropli, kremów i serum, które są przeznaczone specjalnie dla skóry starzejącej się i które polecamy stosować jako wsparcie pielęgnacji przez cały rok.