Jak działa peeling?

  • Post author:
  • Post category:Kosmetyki

Jak działa peeling?

Aby skutecznie zadbać o zdrowy, promienny wygląd cery, powinnaś regularnie ją oczyszczać. Jednym z kosmetyków, które Ci w tym pomogą jest peeling. Dzięki niemu nie tylko skutecznie usuniesz martwy naskórek, który sprawia, że cera wygląda na zmęczoną, lecz również pozbędziesz się przebarwień, poprawisz mikrokrążenie skóry i spowolnisz jej starzenie. Jeżeli będziesz systematycznie stosować peeling, który nie tylko oczyści, lecz także zadba o nawilżenie i odżywienie, szybko dostrzeżesz jego znakomity wpływ na Twoją cerę.

Czym jest peeling?

Słowo „peeling” określa zabieg kosmetyczny polegający na złuszczaniu martwych komórek naskórka. Powszechnie jednak używa się tej nazwy do określenia produktów przeznaczonych do oczyszczania skóry i złuszczania jej zewnętrznej warstwy. Istnieje kilka typów peelingów o różnym mechanizmie działania, jednak najbardziej powszechne są peelingi mechaniczne, które dzięki obecności drobnych cząstek ścierających pozwalają uzyskać odpowiednie efekty. Obok szorstkich drobinek w skład peelingów wchodzi część, w której są one zawieszone. Ten element może mieć różne postacie, np. olejku, kremu czy żelu. Substancja, w której zanurzone są drobinki złuszczające często wzbogacona jest substancjami pielęgnującymi skórę. Do najbardziej przyjaznych dla cery należą naturalne dodatki w kosmetykach, których ogromne bogactwo kryje się w peelingu marki Hohde. Organiczne wyciągi z roślin, naturalne oleje i masła oraz witaminy skutecznie spełniają potrzeby pielęgnacyjne Twojej skóry.

W jakim celu stosować peeling?

Być może zastanawiasz się, po co w ogóle stosować kosmetyki peelingujące? Cz nie jest to kolejny zbędny produkt, który będzie zbierał kurz na Twojej łazienkowej półce? Z pewnością nie. Podstawą prawidłowej pielęgnacji skóry jest oprócz odżywiania i nawilżania również oczyszczanie i złuszczanie. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu sprawisz, że aktywne składniki produktów pielęgnacyjnych takich jak kremy, maseczki czy serum znacznie łatwiej przenikną w głębsze warstwy cery i ich działanie stanie się bardziej skuteczne. Pierwsze pozytywne efekty zauważysz natychmiast. Bezpośrednio po wykonaniu peelingu Twoja cera stanie się gładka i jedwabista w dotyku, jej koloryt poprawi się, zniknie szarość skóry a jej miejsce zastąpi zdrowy, promienny blask. Jeżeli zaliczasz się do osób borykających się z bladością twarzy, z pewnością docenisz działanie peelingu. Aplikacja kosmetyku złuszczającego dzięki obecności twardych drobinek zapewnia skórze doskonały masaż, który usprawnia krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Lepsze mikrokrążenie oznacza poprawę kolorytu bladej cery oraz sprawia, że skóra łatwiej się detoksykuje, sprawniej zachodzą w niej procesy metaboliczne, a składniki kosmetyków pielęgnacyjnych są łatwiej transportowane.

Jakich składników szukać w peelingu?

Produkty naturalnego pochodzenia wyróżniają się bardzo skutecznym i przyjaznym dla zdrowia człowieka działaniem. Wybierając peeling powinnaś szukać kosmetyków naturalnych bez konserwantów, w składzie których obecne są wyciągi roślinne, dobrej jakości oleje oraz minerały. Do takich produktów należy peeling Hohde, w którego bogatej formule znajdziesz, m.in. nawilżające masło shea, antybakteryjny żel z aloesu, ekstrakty z bratka, skrzypu czy koniczyny, oleje roślinne, które nawilżają cerę i dostarczają jej wielu ważnych składników odżywczych i witamin. Za piękny zapach produktu odpowiadają naturalne olejki eteryczne, które wprawiają w doskonały nastrój podczas wykonywania zabiegu złuszczającego.

W jaki sposób prawidłowo wykonać peeling?

Aby cieszyć się dobroczynnym wpływem peelingu na wygląd i kondycję cery, powinnaś wykonywać go regularnie, jednak nie za często. W większości przypadków optymalną częstotliwością jest jeden raz w tygodniu. Kosmetyk nakładaj na umytą, wilgotną skórę i delikatnie, płynnymi okrężnymi ruchami wcieraj przez kilka minut. Staraj się nie trzeć zbyt mocno, by nie porozciągać cery i uniknąć podrażnień. W czasie aplikacji produktu omijaj okolice oczu, gdyż jest to rejon szczególnie wrażliwy na intensywnie działające zabiegi. Po wykonaniu masażu twarzy peelingiem, spłucz pozostałości kosmetyku. Świeżo złuszczona cera jest doskonale przygotowana na przyjęcie porcji odżywczych składników kremu lub maseczki.