Jakie są korzyści z ekologicznej pielęgnacji skóry?

Nigdy nie zużywaliśmy tyle środków do pielęgnacji skóry, co dzisiaj, a nasza skóra nigdy nie czuła się gorzej — wszystko przez zanieczyszczenia, chemię i spaliny. Dowiedz się o korzyściach płynących z ekologicznej pielęgnacji skóry i o kosmetykach naturalnych — o tym, co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze, jeśli decydujesz się na organiczną pielęgnację.

Co to jest ekologiczna pielęgnacja skóry?

Aby zrozumieć korzyści płynące z ekologicznej pielęgnacji skóry, należy najpierw zrozumieć, czym ona jest. Organiczna pielęgnacja skóry to pielęgnacja skóry naturalnymi kosmetykami, które zawierają organiczne składniki, pochodzące z natury i uprawiane bez toksyn — tak jak w przypadku organicznych składników marki HOHDE — czerpiemy z tego, co daje natura — sprawdź nasze kosmetyki naturalne bez parabenów i sls prosto z Finlandii. Istnieje kilka korzyści z ekologicznej pielęgnacji skóry i używania takich kosmetyków: dla zdrowia, dla efektu na skórze i dla środowiska.

Korzyści z używania naturalnych kosmetyków dla zdrowia

Żyjemy w świecie pełnym chemikaliów. W ciągu 50 lat światowa produkcja chemiczna wzrosła z około 7 milionów ton do ponad 400 milionów ton rocznie, a w przypadku wielu chemikaliów nadal brakuje wiedzy na temat ich wpływu na ludzkie zdrowie i środowisko. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, tylko 10-20% wszystkich składników używanych w kosmetykach jest zarejestrowanych i ocenianych w REACH (rozporządzenie UE w sprawie chemikaliów). Oznacza to, że bardzo niewiele wiemy o tym, jak faktycznie wpływają na nas wszystkie składniki, których używamy dzisiaj w pielęgnacji skóry. Decydując się na kosmetyki naturalne i ekologiczną pielęgnację skóry opartą na naturalnych składnikach, nie musisz się tym martwić, ponieważ nie zawiera syntetycznych chemikaliów. Zaletą ekologicznej pielęgnacji skóry jest to, że narażasz skórę i ciało na mniej chemikaliów.

Komercyjne kosmetyki używają substancji, które mogą wpływać na nasze zdrowie

Niektórzy ludzie nie uważają, że należy się martwić syntetycznymi chemikaliami, ale ponieważ istnieją luki w wiedzy na temat zagrożeń, trzymamy się od nich z daleka. Uważamy, że syntetyczna substancja chemiczna / składnik powinna być używana tylko wtedy, gdy została przetestowana jako bezpieczna, a nie, aby udowodnić, że jej usunięcie jest niebezpieczne. Istnieje kilka składników szeroko stosowanych w konwencjonalnej i syntetycznej pielęgnacji skóry, które są klasyfikowane jako substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, niebezpieczne dla środowiska, rakotwórcze i uczulające.

Używaj naturalnych kosmetyków dla lepszego wyglądu swojej skóry

Jeśli chcesz, by Twoja skóra z szarej, półsuchej i problematycznej zmieniła się w skórę pełną blasku, która jest nawilżona i pozbawiona zanieczyszczeń, zacznij używać kosmetyków naturalnych od marki HOHDE. Wprowadź w swoim życiu zmiany polegające na przejściu na organiczną pielęgnację skóry. Idealna skóra „żyje” i wygląda zdrowo i dobrze. Sekret tkwi w olejkach, które wzmacniają barierę skóry, w odżywczych składnikach i środkach czyszczących, które nie powodują wysychania i niszczenia naturalnej bariery. Skóra po prostu ma szansę na odzyskanie równowagi.

Czego możesz się spodziewać po kosmetykach naturalnych marki HOHDE?

Informacje zwrotne, które często otrzymujemy od naszych klientów odnośnie do produktów do pielęgnacji skóry, to m.in.:

  • •    Zwiększony połysk
  • •    Bardziej elastyczna i jędrna skóra – skóra wygląda młodziej
  • •    Skóra wygląda zdrowiej
  • •    Skóra jest spokojniejsza, bardziej zrównoważona

Nigdy nie mieli tak mało produktów w swojej rutynie, a ich skóra nigdy nie czuła się lepiej!

Naturalne kosmetyki i troska o środowisko

Ekologiczna pielęgnacja skóry z organicznymi składnikami nie uwalnia syntetycznych toksyn z uprawy ani z produkcji gotowego surowca, zamiast tego bierze pod uwagę środowisko. Kupując ekologiczne kosmetyki naturalne np. na przebarwienia i decydując się na taką pielęgnację skóry, aktywnie przyczyniasz się do zmniejszenia emisji syntetycznych chemikaliów, ponieważ to, co kupujesz dzisiaj, wpływa na to, co jutro znajdzie się na półce sklepowej. Innym aspektem jest to, że syntetyczna pielęgnacja skóry często zawiera składniki pochodzące z przemysłu naftowego (silikony, oleje), które są ograniczonymi surowcami. Organiczna pielęgnacja skóry z naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami i składnikami zamiast tego wykorzystuje surowce odnawialne.

Mniej znaczy więcej — wybierz kosmetyki naturalne HOHDE

Mnóstwo produktów może mieć wpływ na skórę i może to być powód do bardziej minimalistycznej pielęgnacji skóry. Kiedy wybierasz prostsze produkty z mniejszą ilością składników, mniej obciążasz skórę. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwą skórę. Wspieraj skórę prostymi składnikami, które w całej swojej prostocie potrafią osiągnąć równowagę, być może nawet lepszą niż produkt z długim, skomplikowanym spisem treści. Dlatego kosmetyki naturalne HOHDE mają stosunkowo krótkie listy składników.