Poznaj zbawienne działanie kwasu hialuronowego

  • Post author:
  • Post category:Kosmetyki

Poznaj zbawienne działanie kwasu hialuronowego

Z pewnością nie raz słyszałaś o kwasie hialuronowym. Jest to bardzo popularny i ceniony składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Ten naturalnie występujący w skórze związek chemiczny słynie z niezwykłych właściwości ujędrniających i nawilżających. Dowiedz się, dlaczego warto sięgać po preparaty wzbogacone kwasem hialuronowym.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem, występującym we wszystkich organizmach żywych. W skórze człowieka można znaleźć go w postaci hialuronianu sodu.

Skóra właściwa i przestrzenie między komórkowe gromadzą aż połowę ogólnej ilości tej substancji w organizmie. Oprócz skóry duże stężenie kwasu hialuronowego występuje w mazi stawowej oraz ciele szklistym oka.

Za podstawową funkcję biologiczną kwasu hialuronowego odpowiadają jego niezwykłe właściwości higroskopijne. W przyrodzie kwas hialuronowy występuje w formach usieciowanej, nieusieciowanej i częściowo usieciowanej. W zależności od stopnia usieciowania, związek posiada różną zdolność wiązania wody i różną trwałość.

Wraz z wiekiem spada naturalna zawartość kwasu hialuronowego w ludzkiej skórze. Zaburza to proces syntezy włókien kolagenu i elastyny, co wiąże się z utratą jędrności cery, szybszym powstawaniem zmarszczek i pogorszeniem ogólnego wyglądu skóry.

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce?

W przemyśle kosmetycznym kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako składnik naturalnych kosmetyków kremów, balsamów, maseczek i serum.

Doskonale sprawdza się w kosmetykach przeciwdziałających efektom starzenia, nawilżających i ujędrniających.

Żele hialuronowe stosowane są w gabinetach kosmetycznych do wypełniania zmarszczek, poprawy owalu twarzy (wolumetria), korekty kształtu niewielkich obszarów ciała, np. nosa czy wypełniania i powiększania ust.

Ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalną dla ludzkiego organizmu, zabiegi z jego zastosowaniem rzadko powodują powikłania i są dość bezpieczne.

Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w medycynie. Stosowany miejscowo poprawia stan chrząstki i torebki stawowej przy zmianach zwyrodnieniowych. Wykorzystują go lekarze różnych specjalności.

Wyjątkowe właściwości nawilżające powodują, że znaleźć go możesz w składzie płynów do soczewek kontaktowych czy kropli do oczu. Kwas hialuronowy przyspiesza gojenie ran i pomaga zmniejszyć blizny.

Jakie dobroczynne właściwości pielęgnacyjne mają kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Najbardziej dostępnym i najprostszym sposobem na wykorzystanie właściwości kwasu hialuronowego dla poprawy urody jest stosowanie kosmetyków, zawierających ten cenny polisacharyd. Regularne korzystanie z balsamów, kremów czy maseczek z kwasem hialuronowym prowadzi do znacznej poprawy wyglądu i stanu zdrowia cery. Takie produkty sprawdzają się zarówno się zarówno do pielęgnacji cery osób młodszych, jak i dojrzałych. Skutecznie radzą sobie z problemem przesuszonej i mocno odwodnionej skóry, szybko przywracając jej jędrność i optymalny poziom nawilżenia.

Kwas hialuronowy wspiera syntezę kolagenu i elastyny – najważniejszych dla zachowania młodego wyglądu białek. Kwas hialuronowy nie tylko sprawnie przywraca nawilżenie suchej skórze, lecz także tworzy na jej powierzchni film zabezpieczający przed nadmiernym odparowywaniem wody.

Stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym ujednolica koloryt skóry, ekspresowo ją nawilża i odmładza. Serum wzbogacone tym związkiem chemicznym, np. marki Hohde pozwoli Ci uzyskać w nieinwazyjny sposób delikatny efekt liftingu twarzy i wygładzenia zmarszczek.

Dla kogo polecane są kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Uniwersalne i wszechstronne zastosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym sprawia, że można polecić je praktycznie każdemu. Szczególnie dobrze sprawdza się w pielęgnacji cery ze skłonnością do przesuszania. Skutecznie opóźnia powstawanie zmarszczek, co docenią osoby dojrzałe.

Kwas hialuronowy jako naturalny składnik ludzkiej skóry jest doskonale tolerowany przez organizm, dlatego efekty uboczne jego stosowania w zasadzie nie występują. Dobroczynny wpływ na zdrowie i wygląd cery sprawia, że preparaty pielęgnacyjne wzbogacone kwasem hialuronowym powinny na stałe zagościć w Twojej kosmetyczce.