Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Hassuttelevat äiti ja tytär tekevät läksyjä

5 składników odżywczych dla dobrego samopoczucia Twojego mózgu

1. OMEGA-3

Udowodniono naukowo, że DHA, który należy do kwasów tłuszczowych omega-3, wspomaga funkcjonowanie mózgu , gdy jest spożywany w dawce 250 mg dziennie. Taką ilość najłatwiej uzyskać z wysokiej jakości suplementu diety.

Olej rybny jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, ponieważ zawiera zarówno DHA, jak i inny ważny dla zdrowia kwas tłuszczowy omega-3, EPA.

Omega-3 Kapsułki z olejem rybnym do żucia dla dzieci
Omega-3 Lapsille to własny produkt zawierający omega-3 dla dzieci, który odpowiada potrzebom rosnącego dziecka.

2. JOD

Jod wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego , wspomaga prawidłowy metabolizm energetyczny i prawidłowe funkcje poznawcze .

Dobrze jest przyjmować jod jako suplement diety, szczególnie jeśli w kuchni nie używamy soli jodowanej, a np. zwykłą sól morską lub różaną.

3. CHOLINA

Cholina jest często warunkowo niezbędnym składnikiem odżywczym, bliskim witaminom z grupy B. Jest niezbędny jako budulec błon komórkowych i wpływa na komunikację między komórkami .

Fosforowe pochodne choliny znajdują się w nerwach i tkance mózgowej. Cholina wraz z kwasem foliowym, witaminą B6 i witaminą B12 utrzymuje prawidłowy metabolizm homocysteiny.

4. BAKOPA

Bacopa monnieri ( Bacopa monnieri ) to roślina występująca naturalnie w Azji subtropikalnej i tropikalnej, która wspomaga pamięć oraz sprzyja koncentracji i zdolnościom uczenia się.

Pikkubakoppa ma działanie poprawiające pamięć krótko- i długoterminową , a być może także działanie wspomagające funkcjonowanie hipokampa.

Efekty wspomagające pamięć Pikkubakopy są szczególnie ważne ze względu na fizjologiczne zmiany związane z wiekiem. Stwierdzono również, że Pikkubakopa wspomaga krążenie krwi obwodowej i prawidłowe krążenie krwi , które jest powiązane z funkcjonowaniem mózgu.


Pikkubakopa skutecznie wspomaga pamięć i inne funkcje mózgu.
Muisti UP zawiera niewielką ilość bakopy, witaminę B12 i inne składniki wspierające pamięć.

5. B12 (i inne witaminy z grupy B)

Witamina B12 wspomaga prawidłowe funkcjonowanie psychiczne . W produkcie Muisti UP zastosowano zalecaną przez wielu ekspertów witaminę B12 w formie metylokobalaminy. Jest to forma bioaktywna, która jest już wykorzystywana przez komórki. [1]

Witamina B12 wraz z kwasem foliowym, witaminą B6 i choliną przyczynia się również do prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Przeczytaj więcej o wpływie witaminy B12 na pamięć tutaj .

[1] Paul C., Brady DM. Porównawcza biodostępność i wykorzystanie poszczególnych form suplementów witaminy B12 z potencjałem łagodzenia polimorfizmów genetycznych związanych z witaminą B12. Integr Med (Encinitas). 2017 luty;16(1):42-49.

Poprzedni artykuł Jaki szampon nadaje się do mycia psa?
Następny artykuł Suplementy diety na utrzymanie odporności: od czego zacząć?

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych