Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Tue niveliä tehokkaasti – Vinkit kesäliikuntaan!

Skutecznie wspieraj swoje stawy – porady na letnie ćwiczenia!

Stawy zapewniają nam ruch, dlatego należy szczególnie dbać o ich zdrowie. Zdrowie stawów można w naturalny sposób wspierać poprzez ćwiczenia, a odpowiedni sport można znaleźć, ćwicząc na różne sposoby. Dzięki tym wskazówkom Twoje stawy będą zdrowe!


Regularne i wszechstronne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia są niezbędne dla zdrowia stawów. Aby jednak nie obciążać stawów, ruch musi być wszechstronny, dlatego ważne jest urozmaicanie uprawianych sportów. Na przykład pływanie jest doskonałym sportem wpływającym na zdrowie stawów.

Pływający mężczyzna
Pływanie jest odpowiednie dla niemal każdego, bez względu na wiek i stan stawów, ponieważ odciąża stawy podczas ćwiczeń i wszechstronnie rozwija mięśnie.

Unikaj nadmiernego wysiłku

Ruch zbyt wydajny lub zbyt intensywny może obciążać stawy. Sport powinien być zawsze dostosowany do poziomu danej osoby, aby uniknąć przemęczenia i innych problemów zdrowotnych.

Na przykład podczas letnich wycieczek rowerowych powinieneś pamiętać o dystansach i tempie pedałowania, które Ci odpowiadają.


Zadbaj o kontrolę wagi

Nadwaga bardzo obciąża stawy. Nadmierne obciążenie stawów utrudnia poruszanie się i może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów. Utrata masy ciała nie musi być duża, bo nawet niewielka zmiana sprzyja zdrowiu stawów. Regularne korzystne ćwiczenia utrzymują prawidłową wagę, a tym samym zdrowie stawów.

Lato w domku oferuje wiele możliwości pożytecznych ćwiczeń, takich jak koszenie trawnika i pielęgnacja ogrodu warzywnego.


Zadbaj o swoje stawy po wysiłku

Nawet po normalnych wynikach sportowych należy pamiętać o niezbędnej pielęgnacji. Zwłaszcza po ćwiczeniach w upalne letnie dni uczucie zimna w stawach może poprawić samopoczucie.

Zimny ​​okład lub kąpiel w chłodnym jeziorze pomoże złagodzić obrzęk i ból stawów.

STR Nordic zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości suplementów wspierających kości i stawy

  Dowiedz się tutaj!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na blogu eksperta ds. żywienia Suomen Terveysravinno, Juhany Harju.

Poprzedni artykuł Wskazówki dotyczące dbania o równowagę płynów
Następny artykuł Trzy powody, dla których warto wybrać Ruusujuuri+ firmy STR Nordic

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych