Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Mies kaataa vettä päälleen

Wskazówki dotyczące dbania o równowagę płynów

 

Dbanie o równowagę płynów jest szczególnie ważne, gdy nadchodzą letnie upały. Jeśli występy sportowe wiążą się także z upałami, jeszcze większą uwagę należy zwrócić na nawodnienie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak utrzymać wysoką wydajność i czujność umysłu.


1. Przewiduj

Uczucie pragnienia jest zawsze oznaką odwodnienia, dlatego należy regularnie pić wodę w ciągu dnia. Jeśli wystąpił niedobór płynów, jego uzupełnienie zajmie trochę czasu, więc samo szybkie ugaszenie uczucia pragnienia nie musi wystarczyć. Pamiętaj więc o piciu płynów przez cały dzień, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia.

2. Weź pod uwagę utratę soli powstającą w wyniku pocenia się

W upalne dni, a zwłaszcza po wyczerpujących zajęciach sportowych, samo picie wody nie poprawia równowagi płynów w organizmie, ponieważ picie dużej ilości wody zwiększa również wydalanie moczu. Wchłanianie płynów można zwiększyć pijąc na przykład wodę mineralną lub inny napój zawierający również niewielką ilość sodu.

3. Zwróć także uwagę na to, co jesz

Warzywa, jagody i owoce są dobrą alternatywą pod względem nawodnienia, ponieważ zawierają dużo wody. Oprócz wody dostarczają jednak także wielu innych korzyści zdrowotnych, takich jak witaminy i błonnik. Ponadto te naturalne produkty smakują szczególnie dobrze w upale!

Na upały polecamy proszki elektrolitowe! Gotowy napój zawiera minerały i witaminę C potrzebną pocącemu się organizmowi.

  Dowiedz się tutaj!

Poprzedni artykuł Łatwy chleb sodowy
Następny artykuł Skutecznie wspieraj swoje stawy – porady na letnie ćwiczenia!

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych