Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Vaalea nainen juo appelsiinimehua

5 ważnych rzeczy na temat stosowania suplementów diety

Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, stosując suplementy diety. Warto do nich wracać od czasu do czasu, nawet jeśli już znalazłaś produkty, które Ci odpowiadają i używasz ich już od dłuższego czasu. Czasami zmienia się skład produktu lub zmieniają się potrzeby organizmu i warto sprawdzić, czy przyjmowane suplementy diety odpowiadają Twoim potrzebom.

1. Regularność

Czy zapomniałeś go użyć? Najważniejszą rzeczą w stosowaniu odżywek jest regularność. Całkowite zaprzestanie korzystania z urządzenia, na przykład latem, nie jest dobrym pomysłem. Potrzeby naszego organizmu pozostają stosunkowo takie same niezależnie od pory roku. Dotyczy to również witaminy D. Oczywiście, jeśli chcesz, dawkę można zmniejszyć, jeśli Twój styl życia znacząco się zmieni.

2. Znajomość składników

Czy wiesz, co bierzesz? Zawsze należy zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach zawiera dany suplement diety. Zwłaszcza jeśli stosuje się kilka różnych suplementów diety, należy zadbać o to, aby dawki dzienne mieściły się w dozwolonych granicach. Warto również wziąć pod uwagę różnice w składnikach odżywczych pod względem wchłaniania.

3. Moja sytuacja życiowa

Jakie masz specjalne potrzeby? Korzyści uzyskane ze stosowania suplementów diety różnią się w zależności od sytuacji życiowej. Zwłaszcza w czasie ciąży zapotrzebowanie i zalecenia dotyczące suplementów diety są inne niż w innych przypadkach. Podobnie starzenie się niesie ze sobą nowe wyzwania, ponieważ własna produkcja organizmu spowalnia. Dlatego przy wyborze suplementów diety należy brać pod uwagę wiek i tryb życia.

4. Interakcje

Czy regularnie bierzesz leki? Ogólnie rzecz biorąc, suplementy diety są bezpieczne, jeśli są stosowane z umiarem. Stwierdzono jednak, że niektóre leki mają działanie synergistyczne. Szczególnie jeśli bierzesz leki na nadciśnienie, rozrzedzenie krwi lub tarczycę, powinieneś sprawdzić u swojego lekarza przydatność suplementów diety.

5. Monitorowanie efektów

Zawsze obserwuj, jak wpływa na Ciebie przyjmowany suplement diety. Pamiętaj jednak, że pozytywny efekt może pojawić się dopiero po kilku miesiącach. Dobrym sposobem jest monitorowanie wchłaniania składników odżywczych za pomocą regularnych i odpowiednio kompleksowych badań laboratoryjnych. Jednocześnie zyskujesz dobry obraz własnego zdrowia i możesz szybko zareagować, jeśli zaistnieje ku temu powód.

Wybierz suplementy diety odpowiednie dla siebie!

Suplement witaminy D, cynk+witamina C i magnez+ w tej samej ręce

 Zobacz wybór tutaj!

STR Nordic – Silniejsze życie

Poprzedni artykuł Wchłanianie suplementów diety
Następny artykuł Dlaczego Kivan Silmän Omega jest odpowiedni także dla Twoich oczu.

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych