Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Nuori nainen-kaunis iho

4 składniki odżywcze ważne dla Twojej skóry i włosów

Skóra i włosy od czasu do czasu się regenerują, dlatego ważne jest, aby z diety pozyskać odpowiednią ilość odpowiednich składników do regeneracji.

Mieszki włosowe wykorzystują minerały, witaminy i białka pozyskiwane z pożywienia i magazynowane w organizmie do produkcji nowych włosów. To samo dzieje się z nowymi komórkami skóry w głębszych warstwach ludzkiej skóry.

1. SELEN

Selen to minerał, który, jak stwierdzono w badaniach, ma pozytywny wpływ na zdrowie włosów i paznokci. Selen jest szczególnie potrzebny do produkcji nowych włosów.

2. JOD

Jod często kojarzony jest z funkcjonowaniem tarczycy, ale wpływa także na samopoczucie skóry. Jod to minerał, który pomaga skórze zachować zdrowie i elastyczność.

3. BIOTYNA

Biotyna , czyli witamina B7, jest witaminą niezbędną dla organizmu człowieka. Biotyna jest ważna dla skóry i włosów, ale także paznokci. Pożywienie zawiera jedynie niewielką ilość biotyny i jest również rozpuszczalne w wodzie, dlatego może być konieczne suplementowanie biotyny.

  4. KOLAGEN

  Kolagen jest białkiem wytwarzanym przez narządy człowieka jako składnik tkanek podporowych. Jednak wraz z wiekiem produkcja kolagenu maleje, dlatego przyjmowanie go jako suplementu diety jest uzasadnione.

  Kolagen należy przyjmować razem z witaminą C , ponieważ organizm potrzebuje witaminy C do wykorzystania kolagenu. Najlepiej wchłaniającymi się produktami kolagenowymi są produkty zawierające peptydy kolagenowe, czyli kolagen hydrolizowany, gdyż ich kolagen został już pocięty na mniejsze kawałki.

  Pamiętaj także o tych:

  Kolejnymi ważnymi składnikami wpływającymi na kondycję skóry i włosów są dobrej jakości kwasy tłuszczowe. Dobrym źródłem kwasów tłuszczowych są wysokiej jakości oleje roślinne, orzechy i nasiona. Do doskonałych olejów zalicza się oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia , olej konopny i olej kokosowy .

  Olejek pozyskiwany z pożywienia korzystnie wpływa na włosy i skórę, ale olejki te można również stosować zewnętrznie do pielęgnacji urody. Olejek nałożony na czystą skórę zmiękcza i nawilża skórę. W pielęgnacji włosów olejki zwiększają połysk i pomagają chronić włosy przed wysuszeniem.

  Stosowanie orzechów i nasion ma wiele korzyści zdrowotnych. Spośród orzechów, szczególnie orzech makadamia jest często łączony z pielęgnacją włosów i nic dziwnego, że zawiera szczególnie dużą ilość ważnych kwasów tłuszczowych omega.

  Rodzaje orzechów i nasion powinny być zróżnicowane i stosowane wszechstronnie, ponieważ każdy rodzaj zawiera unikalną kompozycję minerałów, witamin i kwasów tłuszczowych.

  Chcę dowiedzieć się więcej o produktach zdrowotnych dla skóry i włosów!

   Tak proszę!

  STR Nordic – Silniejsze życie

  Poprzedni artykuł Co warto wiedzieć o białkach?
  Następny artykuł Wraz z wiekiem podkreśla się znaczenie kwasu alfa-liponowego

  zostaw komentarz

  Komentarze są akceptowane przed publikacją

  * Wymagane pola danych