Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Nainen katsoo suurennuslasin läpi

Suche oczy: przyczyny i leczenie

Dlaczego oczy są suche?

Płyn łzowy to substancja nawilżająca, bez której oko nie może przetrwać. W przypadku suchego oka wydzielanie tego płynu zmniejsza się lub zmienia się jego skład. Oko potrzebuje kwasów tłuszczowych do normalnego funkcjonowania i wytwarzania nawilżającego płynu łzowego.

Zdolność oczu do samodzielnego nawilżania zmniejsza się wraz z wiekiem. Jednak suchość oczu to nie tylko problem osób starszych.

Suche oczy są spowodowane częstym patrzeniem na ekran, czytaniem i szczegółową pracą, używaniem soczewek kontaktowych, klimatyzacją, wietrzną pogodą oraz niskimi lub wysokimi temperaturami. Niektóre leki i alergie zwiększają suchość oczu.

Należy zwracać uwagę na stan swoich oczu, gdyż suchość oczu wpływa nie tylko na uczucie dyskomfortu, ale także na pogorszenie widzenia i wrażliwość na światło. Oczy mogą łzawić i wzrasta potrzeba mrugania. Osoby z suchymi oczami mają trudności z skupieniem wzroku, a oczy łatwo się męczą. Może to nawet powodować bóle głowy i utratę koncentracji.

Stosowanie kropli do oczu

Krople do oczu są ratunkiem dla wielu, gdy oczy swędzą, są podrażnione i suche. Krople przynoszą chwilową ulgę. Używanie kropli do oczu łatwo staje się nawykiem, bez którego nie można żyć.

Upuszczanie kropli do oczu jest nudne, a czasem nawet bolesne w przypadku podrażnionych oczu. Niektórym osobom trudno jest zaaplikować krople do oczu, jeśli oko nie może pozostać otwarte. Inni obawiają się higieny kropli do oczu i ryzyka zapalenia związanego z brudną pipetą. Z drugiej strony ci, którzy używają pipet jednodawkowych, mogą pomyśleć o ich przyjazności dla środowiska.

Nakładanie kropli do oczu w środku dnia nie jest przyjemne, szczególnie jeśli nie chcemy, aby makijaż się rozmazał. A jeśli zapomniałeś kropli w domu, nie powinieneś pożyczać ich od przyjaciela.

Co by było, gdyby istniało rozwiązanie zapobiegawcze dla suchych oczu?

Najskuteczniejsze leczenie

Najskuteczniejszą metodą leczenia suchego oka jest stosowanie suplementu diety zawierającego kwasy tłuszczowe omega oprócz kropli do oczu. Ale może się też zdarzyć, że po kilkumiesięcznym stosowaniu Kuivan Silmän Omega zauważysz, że zapotrzebowanie na krople do oczu zmniejszyło się.

Dzięki suplementowi diety Omega masz pewność, że Twoja dieta zawiera składniki niezbędne do nawilżenia oczu. Pielęgnacja od wewnątrz jest skuteczna i beztroska, pod warunkiem, że będziesz pamiętać o mniej lub bardziej regularnym przyjmowaniu odżywki. Jedno zapomnienie nie powoduje nieprzyjemnego uczucia, w przeciwieństwie do kropli do oczu.

Ponadto z wysokiej jakości suplementu diety korzysta cały organizm, a nie tylko oczy!


Źródła:

Zespół suchego oka Omega. Suche oczy. https://www.kuivansilmanomega.fi/kuivat-silmat/


Wypróbuj niezwykle popularną Kivan Silmän Omega!

STR Nordic – Silniejsze życie

Poprzedni artykuł Kokosowe ciasto pomarańczowe
Następny artykuł Organiczne czy regularne?

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych