Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Nainen oranssissa riippukeinussa

Jak się czujesz?

Nastroje i stany emocjonalne danej osoby bardzo się zmieniają w ciągu dnia. Na to wszystko często nie zwraca się uwagi. Praktykowanie świadomości pomaga lepiej rozpoznać potrzeby umysłu i ciała. Nie wymaga to godzin medytacji, ale krótkie ćwiczenie oddechowe obniża tętno, uspokaja umysł i rozjaśnia myśli.

1. Poznaj swoje ćwiczenia ciała

Znajdź wygodną pozycję siedzącą lub leżącą. Zamknij oczy i skup się na oddychaniu. Zacznij od zwrócenia uwagi najpierw na palce u nóg i stóp. Obserwuj, co czujesz: ciepło, chłód, ból, irytacja czy napięcie? Zatrzymaj się w każdej części ciała na około 20 sekund i kontynuuj od stóp do czubka głowy.

Nie chodzi o to, aby myśleć o przyczynach doznań i próbować się ich pozbyć, ale po prostu je zauważyć i pozwolić im odejść. Twoje myśli mogą wędrować, ale zawsze możesz wrócić do wrażeń swojego ciała.

Po przejściu wszystkich obszarów ciała skup się z powrotem na oddechu i powoli otwórz oczy. Kontynuuj dzień bardziej zrelaksowany.

2. Pamiętaj o ćwiczeniach oddechowych

To ćwiczenie pomaga szczególnie w dni, w których kalendarz jest szczególnie zapełniony lub czeka Cię stresująca sytuacja. Możesz nawet ustawić w telefonie przypomnienie o ćwiczeniach oddychania w określonych odstępach czasu.

W ciągu dnia zatrzymaj się w miejscu na 1-3 minuty, koncentrując się na oddychaniu. Wdychaj przez nos, licząc do czterech, wstrzymaj oddech, licząc do dwóch i wydychaj ustami, licząc do sześciu. Powtarzaj, aż poczujesz się zrelaksowany.

3. Ćwiczenie obecności

To ćwiczenie zmysłów pomaga być obecnym w tej chwili. Podnieś przedmiot. Może to być filiżanka ciepłej kawy lub herbaty, breloczek do kluczy, jabłko, długopis lub jakakolwiek inna rzecz w pobliżu.

Najpierw spójrz na obiekt oczami, zwróć uwagę na kształty i kolory, zmiany światła na powierzchniach. Następnie poczuj obiekt: czy jest gładki czy szorstki, ciepły czy zimny? Czy przedmiot pachnie przyjemnie czy nie? Jeśli jest to napój lub jedzenie, możesz także spróbować i opisać smak w swoim umyśle.

Zwrócenie uwagi na coś innego niż zwykłe myśli przez krótki czas przenosi mózg na nowe ścieżki neuronowe. To odświeża myślenie i poprawia koncentrację.

Bardzo możliwe, że stres lub zmęczenie pozostaną całkowicie niezauważone, jeśli nie będziesz zwracać uwagi na sygnały wysyłane przez organizm. Bardzo proste sposoby pomogą Ci być na bieżąco z tym, jak się czujesz. Po ćwiczeniach bardzo szybko zauważysz różnicę.

Produkty zapewniające większy relaks!

  Dowiedzieć się

Poprzedni artykuł Instrukcje rozciągania dla pracowników zdalnych
Następny artykuł Top 3 minerałów

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych