Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Näin huolehdit silmistäsi

Oto jak dbać o oczy

Zdrowy tryb życia, taki jak zróżnicowana dieta, regularne ćwiczenia i rzucenie palenia, to dobry sposób na kompleksowe promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, także dla naszych oczu. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby jak najdłużej zachować zdrowie i dobry wzrok.

Dbaj o higienę oczu i zapobiegaj urazom

Należy chronić oczy przed bakteriami, dotykając ich zawsze czystymi rękami. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby noszące soczewki kontaktowe. O okularach ochronnych należy pamiętać w pracy i w hobby, gdy ich używanie jest zalecane.

Chroń swoje oczy przed słońcem

Obecnie stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym jest dość powszechne, ponieważ powszechnie wiadomo, jakie szkody wyrządza nadmierne promieniowanie UV. Warto wiedzieć, że oczy należy chronić także przy słonecznej/bezchmurnej pogodzie, niezależnie od pory roku. Pamiętając o noszeniu okularów przeciwsłonecznych, łatwiej jest uniknąć np. zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem i oczywiście pieczenia wrażliwej skóry wokół oczu. Wspaniałą rzeczą jest to, że okulary przeciwsłoneczne są nie tylko stylowym dodatkiem, ale także użytecznym.

Regularnie sprawdzaj wzrok

Zmiany w zdrowiu oczu często ujawniają się podczas badania wzroku, nawet jeśli samodzielnie nie zauważyłeś żadnych problemów. Dlatego tak ważne są regularne kontrole wzroku u optyka lub okulisty. Odpowiednie tempo inspekcji to średnio co dwa lata.

Wstrzymaj pracę terminala

Zwiększona oglądalność terminali stawia dobro naszych oczu przed nowymi wyzwaniami. Oczy łatwo się męczą, gdy muszą skupiać wzrok na pobliskich obiektach, takich jak ekrany telefonów, tabletów i komputerów. Mięśnie oczu skupionych blisko siebie są napięte i w najgorszym przypadku mogą zesztywnieć. W takim przypadku skupienie wzroku staje się znacznie trudniejsze.

Długotrwała praca z widzeniem do bliży powoduje ból oczu, ból głowy oraz ból szyi i ramion. Niebieskie światło inteligentnych urządzeń może również wysuszać oczy i utrudniać zasypianie w nocy. Wiele osób prawdopodobnie rozpoznaje te problemy po spędzeniu dnia przed ekranem i dużej części wieczoru wpatrując się w telefon.

Dobro oczu nie ucierpi, gdy czasami odwrócisz wzrok od ekranu i wykonasz ćwiczenia oczu.

Przydaje się zasada 20-20-20-20: co 20 minut odwracaj wzrok od ekranu, skup się na patrzeniu na obiekt oddalony o 20 metrów przez 20 sekund i mrugnij 20 razy. Pamiętaj także o odłożeniu inteligentnego urządzenia na czas przed pójściem spać!

Wspomagaj zdrowie oczu suplementami

Opracowano także różne suplementy wspierające zdrowie oczu, które należy preferować jako dodatek do zdrowej diety. Suplementy te zawierają szczególnie dobre kwasy tłuszczowe i skuteczne ekstrakty roślinne, takie jak borówka amerykańska.Tutaj możesz zapoznać się z naszą ofertą dbającą o zdrowie oczu.

W naszym sklepie znajdziesz również popularny suplement diety Kuivan Silmän Omega .
Poprzedni artykuł Łatwy naleśnik bananowo-orzechowy
Następny artykuł Makieta x 3

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych