Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Lasten ravintolisät - poika ja tyttö hymyilevät

Czy suplementy diety są przydatne dla dzieci?

Coraz więcej suplementów diety jest sprzedawanych dzieciom, co rodzi pytania o ich rzeczywiste korzyści. Rodzic może wątpić w konieczność stosowania tych suplementów diety.

Wszechstronna dieta zazwyczaj pokrywa potrzeby żywieniowe dziecka. Istnieją jednak pewne substancje, które w badaniach okazały się przydatne dla dzieci również jako suplementy diety.

OMEGA-3

Olej rybny na łyżce, czy przywołuje wspomnienia? Właściwości zdrowotne oleju rybnego znane są od kilku pokoleń. Korzyści te nie zostały obalone w świetle nauki, a wręcz przeciwnie; mówi się o nich jeszcze więcej.

W przypadku dzieci kwasy tłuszczowe omega-3 są szczególnie ważne dla rozwoju mózgu. Kwasy tłuszczowe omega-3 są również dobre dla oczu i serca.

Niewiele gospodarstw spożywa tłuste ryby zgodnie z zaleceniami przynajmniej dwa razy w tygodniu, zatem stosowanie suplementacji kwasami tłuszczowymi jest w pełni uzasadnione.

Suplement diety zawierający wysokiej jakości olej rybny to także bezpieczny wybór pod względem czystości. Warto wiedzieć, że kapsułkowany suplement kwasów tłuszczowych z dodatkiem witaminy E najlepiej je konserwuje i nie powoduje jełczenia.

WITAMINA D

Ludzka skóra wytwarza witaminę D pod wpływem światła słonecznego. Latem tę potrzebę można zaspokoić, szczególnie jeśli dziecko lubi bawić się na świeżym powietrzu. Jednak wraz z zapadaniem się jesieni ilość światła dziennego maleje, a zapasy witaminy D w organizmie maleją.

Witamina D jest ważna dla utrzymania odporności, a w przypadku dzieci jest szczególnie ważna dla zdrowego rozwoju kości.

Zimą więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, na przykład ze względu na szkołę, dzięki czemu skóra nie ma takiego samego kontaktu z promieniami słonecznymi jak w miesiącach letnich. W takim przypadku witamina D nie może zostać wytworzona w wystarczającej ilości, dlatego należy ją pozyskać z pożywienia. Suplement diety to najprostszy sposób na zapewnienie odpowiedniej jego podaży przez cały rok.

W STR Nordic znajdziesz kapsułki do żucia Omega-3 i tabletki do żucia D3 przeznaczone dla dzieci.

Przyjmowanie oleju rybnego nie jest już niepożądane.
Sprawdź kapsułki do żucia Omega-3 Kids o smaku owocowym.

Tabletka do żucia to łatwy sposób na przyjmowanie przez dziecko witaminy D! Sprawdź tabletki do żucia z witaminą D dla dzieci. Zamów tutaj!

Poprzedni artykuł Omega-3,6,7 czy 9?
Następny artykuł Co warto wiedzieć o białkach?

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych