Przejdź do treści
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
HOHDE - kosmetyki naturalne z Finlandii
Miten pitää sydämestä huolta?

Jak dbać o serce?

Na zdrowie serca wpływa kilka różnych czynników. Nie możesz sam wpłynąć na wszystkie, ale na większość z nich możesz.

Nie możesz wybierać skutków czynników dziedzicznych, wrodzonych wad serca czy zmian spowodowanych wiekiem. Mimo to zdrowie serca można skutecznie wspierać zdrowym stylem życia, niezależnie od sytuacji wyjściowej.

Jeśli chodzi o pracę serca, istotna jest jakość diety i wystarczająca ilość ruchu. Z drugiej strony życie bez stresu i regularny sen również wspierają zdrowie serca. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na zdolność organizmu do wchłaniania tlenu i zwiększają wytrzymałość. Regularne ćwiczenia mają również korzystny wpływ na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Podstawa diety zdrowej dla serca

1. Dobre kwasy tłuszczowe

Preferuj miękkie tłuszcze. W szczególności należy zadbać o zapewnienie odpowiedniego spożycia niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3.

Przyjaciel serca Omega-3 Przyjaciel serca Omega-3 zawiera odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych DHA i EPA, które wspierają zdrowie serca.

2. Odpowiednio posolić

Używaj soli z umiarem, a także doprawiaj potrawy ziołami i innymi przyprawami. Z czasem przyzwyczajasz się do diety o niskiej zawartości soli.

3. Preferuj produkty roślinne

Warzywa, owoce, nasiona i orzechy zawierają rozpuszczalny błonnik i kilka składników odżywczych wspierających zdrowie serca. Wszechstronność maksymalizuje korzyści!

Zdrowie serca_Awokado Awokado to jedzenie bardzo zdrowe dla serca!

Sprawdź serdeczne produkty STR Nordic!

  Zdrowe serce

Poprzedni artykuł Jasne wiosenne drinki!
Następny artykuł Wiosna w powietrzu - Zmęczony?

zostaw komentarz

Komentarze są akceptowane przed publikacją

* Wymagane pola danych